Обмеження та протипоказання солярію: коли краще відмовитися від сеансу загару у солярії

Вирішили піти у солярій? Пам'ятайте – з цією процедурою потрібно знати міру. Повний насолоди релакс під «штучним сонцем» варто обмежити одним-двома сеансами на тиждень.

Перед походом у солярій бажано проконсультуватися з лікарем-дерматологом або косметологом. Спеціалісти допоможуть визначити ваш тип шкіри, з'ясуюють, скільки вам можна загоряти у солярії і чи варто це робити взагалі. Адже навіть ця, здавалося б, безпечна процедура має протипоказання. Тому не жартуйте зі своїм здоров'ям і не випробовуйте долю. Для декого із нас штучні сонячні ванни - табу.

Результат загару напряму залежить від вашого типу шкіри. Пам’ятайте: солярій – це захоплення для дорослих людей, які не мають проблем зі здоров’ям.

Коли солярію треба сказати «ні»

 • Існує багато ліків,  прийом яких не можна поєднувати із загаром у солярії. До переліку протипоказань входять антидепресанти, транквілізатори, нестероїдні знеболюючі препарати та антибіотики. Вони підвищують чутливість шкіри до світла та інколи викликають алергію.
 • Сеанси у солярії можуть зашкодити дітям до 15-ти років. Навіщо їм зайва інсоляція?
 • Якщо відвідувати солярій надто часто або перебувати під відкритими сонячними променями то знижується шкірний імунітет. Тому якщо у вас - загострення будь-якої недуги, ультрафіолетового випромінювання слід уникати. Люди, які страждають від підвищеного кров'яного тиску, порушень роботи серця і печінки, хворі на туберкульоз із загаром повинні бути особливо обережні.
 • Тим, у кого шкіра першого типу, бажано взагалі відмовитися від сеансів «штучного сонця». Вона дуже чутлива для ультрафіолетового проміння.
 • Якщо у вас такі дефекти шкіри, як пігментні плями або гнійничкові висипання, зведіть загар до мінімуму та неодмінно порадьтеся з фахівцем. Те ж стосується і дерматитів. Під впливом ультрафіолету пересушені ділянки шкіри втрачають ще більше вологи. Це погіршує стан шкіри і навіть може викликати запальний процес.
 • Будьте особливо обережні після епіляції. Чутливість шкіри до «згоряння» тоді значно зростає. 
 • Солярій – додаткове навантаження на організм навіть здорової людини. Вагітні вкрай чутливі до ультрафіолету. Тому їм потрібно обмежити перебування на відкритому сонці, не кажучи вже про солярій.
 • Під впливом сонця шкіра виділяє пігмент меланін, який захищає наш організм від ультрафіолетового опромінення. Якщо його немає, виникає хвороба – вітіліго - поява білих плям на шкірі. Людям, які страждають від цієї недуги,  відвідувати солярій протипоказано. Ділянки, позбавлені пігменту, одразу згоряють на сонці.
 • Простежте, чи у вас немає мастопатії і різних пухлин – злоякісних чи ні. Не забудьте заховати родимки від ультрафіолету. Якщо вони або ділянки шкіри, що довкола, почали свербіти, почервоніли або збільшуватися у розмірах, негайно припиніть візити у солярій і зверніться до спеціаліста.
 • За спектром ультрафіолетове проміння поділяється на корисне та некорисне для здоров'я. Тому при будь-яких патологіях, недугах нервової, ендокринної, дихальної, серцево-судинної системи ходити у солярій не варто. Інакше можуть виникнути непередбачувані наслідки.
 • Зловживання «штучним сонцем» може порушити колагенові зв'язки дерми. Як наслідок - шкіра втрачає  еластичність та пружність, вкривається зморшками.
 • Через надмірне захоплення солярієм може виникнути психологічна залежність від сонячних променів – танорексія. Людині здається, начебто смаглявий відтінок шкіри робить її стрункішою та привабливішою. Не забувайте про помірність.

Ціни на солярій

 
ПослугаВартість
Солярій (1 хв.) 8
Шапочка для захисту волосся 2
Одноразові тапочки 4
Стікіні 2
Салон краси "ONE Beauty".
 
Зроблено з любов'ю в Києві.