Проблема врослих нігтів: лікування і попередження

Врослий ніготь або оніхокріптоз - вростання краю нігтьової пластини в бічний край нігтьового валика. Це захворювання досить поширене. Воно призводить до неприємного стану, що викликає сильний біль. Інколи він такий нестерпний, що може позмагатися з зубним. Найчастіше це трапляється з великим пальцем стопи.

Як же проявляється оніхокріптоз? Постійний біль у великому пальці, який посилюється при ходьбі, запалення, почервоніння і набряк нігтьового валика, - саме такими є його симптоми. Це не тільки затруднює носіння взуття, а й призводить до приєднання інфекції з виділенням гною, потовщенням нігтьового валика, утворенням піогенної гранульоми і кровотечею. Така проблема особливо небезпечна для ослаблених людей, які страждають від цукрового діабету і порушення кровообігу. Адже зараження легко може призвести до розвитку гангрени. Існують наступні причини появи врослого нігтя:

Причина 1: Неправильне обрізання нігтів

Оніхокріптоз виникає внаслідок неправильного обрізання нігтів. Їм надають заокругленої форми, як на руках, при цьому надто глибоко зрізуючи бічні краї. Це призводить до утворення голкоподібного і гострого краю нігтя. Він врізається в шкіру нігтьового валика, завдаючи больових відчуттів. З часом на шкірі утворюється ранка – «вхідні ворота» для потрапляння інфекції. Починає витікати гній і, як захисна реакція – росте піогенна гранульома. Вона не дає інфекції поширюватися на палець.

Якщо на нігтьовому валику утворилася гранульома, лікування без оперативного втручання уже не зарадить. Адже гній, що утворився, - дуже агресивне середовище. Він «розплавляє» ніготь, і не може самостійно вийти з валика.

Причина 2: Плоскостопість або постійне носіння незручного взуття

У  Вас може з'явитися врослий ніготь, якщо Ви носите незручне взуття. Особливо - з гострими носами. Тоді нігтьова пластинка врізається в нігтьовий валик і щоразу його травмує. Неправильний ріст нігтів відбувається також при плоскостопості, травмах і грибкових ураженнях на ногах. У цьому випадку потовщується і скручується нігтьова пластинка.

Причина 3: Коливання ваги

Вростанню нігтя сприяють коливання маси тіла. Особливо якщо у Вас - значне навантаження на ноги через заняття спортом або специфіку роботи. Нерідко від цієї проблеми страждають вагітні. У них відбувається вростання як через збільшення ваги, так і  через те, що збільшений живіт заважає самостійно правильно обрізати ніготь. Також може бути спадкова схильність - великі пальці з масивними навколонігтевими валиками.

Комплексне вирішення проблеми врослого нігтя

Якщо у Вас - оніхокріптоз, без вагань звертайтеся у салон краси «Сіті Шик». Ми гарантуємо комплексне вирішення Вашої проблеми. Наші спеціалісти застосовують лише 100% безпечні новітні методики. Такий підхід максимально делікатний і водночас дозволяє досягнути очікуваного ефекту. При цьому вдається уникнути травмування тканин нігтьового валика.

Оперативне видалення оніхокріптозу

Традиційне хірургічне лікування - повне видалення нігтьової пластини. Втім, операція не тільки не вирішує проблему, а навпаки, її посилює. Новий ніготь росте упродовж пів року. За цей час зменшується нігтьове ложе і перешкоджає його росту. Сильно руйнується росткова зона, тому ніготь часто набуває перекрученої, хвилеподібної форми.

Спеціальні технології корекції врослого нігтя скобами та пластинами

Видаляти куточок врослого нігтя потрібно не завжди. Якщо проблема не задавнена, наші фахівці-подологи працюють з пацієнтом за спеціальними методиками виведення краю вростаючого нігтя коректуючими пластинами, виправляючи форму нігтя, а також іншими методами із застосуванням апаратних способів обробки тканин.

Принцип вирішення проблеми врослого нігтя досить простий. Фрагмент міцного, гнучкого матеріалу кріпиться на нігтьовій пластині і підтягує краї нігтя догори. При цьому максимальне натягування зберігається лише впродовж першої доби після встановлення коректуючої пластини або скоби. Потім воно стає все слабшим. Завдяки цьому форма нігтьової пластини змінюється поступово, разом із ростом самого нігтя. Такий підхід дозволяє не тільки обійтися без хірургічного втручання, а й з високою долею вірогідності запобігти повторній появі проблеми в майбутньому.

гарантовані результати ортоніксії

  • свою форму змінюють і ніготь, і нігтьове ложе. Вони стають плоскішими.
  • зміна форми нігтя - незначна. Проте завдяки впливу скоби відбувається постійна декомпресія бічного валика.
  • бічний валик краще реагує на діючі речовини. Покращується його кровопостачання. Це сприяє відновленню та загоєнню ран в проблемній зоні.

Для виготовлення скоб використовують такі основні матеріали, як дріт пружинної жорсткості, металеві смужки з високоякісної сталі і термопластичні пластмаси.

Професійне виконання такої процедури назавжди вирішить усі проблеми, пов'язані з врослим нігтем. Щоправда, це під силу лише досвідченим фахівцям.

Салон краси "ONE Beauty".
 
Зроблено з любов'ю в Києві.