Дезинфекція у манікюрі і педикюрі - стерильність для краси і здоров’я

Клієнт цікавиться в адміністратора престижного салону: «Як ви дезінфікуєте манікюрні інструменти?»

- «Протремо спиртом, а потім – у стерилізатор...», - чує у відповідь.

Це грубе і небезпечне порушення норм. Належна дезінфекція всіх інструментів, що використовуються для роботи, – найважливіше під час процедур манікюру та педикюру.

На жаль, не всі салони звертають на це належну увагу. Останнє слово – за Вами. Ви як клієнт повинні вимагати найретельнішої обробки інструментів, рук і робочих поверхонь. Це – Ваше право. Адже йдеться про Ваше здоров'я. Наскільки б Ви не довіряли майстру, його досвіду та рівню професіоналізму, без належної дезінфекції він не зможе вберегти Вас від інфекцій.

Якщо інструменти добре промиті під проточною водою і продезінфіковані спиртом, це ще не означає, що вони стерильні. А отже, залишається ризик передачі інфекції. Спирт вбиває тільки 30% бактерій. Але безсилий проти вірусів та спор грибків.

міні-екскурс у дезинфекцію

Стерилізація – це 100% знищення усіх мікробів. Не виняток – і так звані спори мікроорганізмів.

Дезінфекція – це комплекс спеціальних заходів зі знезараження. Їхня мета – повне знищення збудників інфекційних хвороб і ліквідація шляхів передачі зараження.

Між цими поняттями – одна, але дуже суттєва різниця. Під час дезінфекції гинуть не всі хвороботворні мікроорганізми. Тому однозначною вимогою є наступне: всі інструменти, призначені для використання майстрами салонів, студій та перукарень, повинні піддаватися стерилізації. І тут – без варіантів.

Дезінфекцію використовують у тих випадках, коли провести стерилізацію неможливо. Наприклад, дезінфекція підлоги, стін, рук тощо. Ефективність стерилізації залежить від багатьох складових. Серед них – температура, концентрація стерилізуючої речовини, тривалість дії та кількість мікробів на інструменті.

Стерилізуємо манікюрні/педикюрні інструменти правильно

Використання для стерилізації тільки УФ-стерилізаторів – типова помилка. Ультрафіолетове випромінювання дійсно має бактерицидний ефект. Але не стерилізує поверхні! Лише її дезінфікує. У таких приладах можна зберігати вже стерильний інструмент для збереження ефекту.
Протирання манікюрних інструментів спиртом – ще одна поширена процедура дезінфекції. Це швидкий та ефективний спосіб для видалення бруду з поверхні. Але не вірусів, бактерій та грибків!

У салонах краси повинні чітко дотримуватися трьох основних правил обробки манікюрно-педикюрного інструменту і фрез:

  • дезінфекція;
  • передстерилізаційне очищення;
  • стерилізація.

Одразу після процедури інструмент (фрези) необхідно занурити в стерилізатор з дезінфікуючим розчином . Для цього, скажімо, підійде «ІнстуБорДес». Цей засіб призначений для роботи з різними інструментами з металу. Так, розчин «ІнструБорДес» 3% при експозиції 15 хвилин вбиває ВІЛ-інфекцію, вірусні гепатити типів В і С, бактеріальні (у т. ч. туберкульоз), грибкові інфекції.

Для подальшої стерилізації інструменти кладуть у кульковий кварцовий стерилізатор або в сухожирову шафу (автоклав) під дією високих температур і пари. Ці два варіанти на відмінно виконують своє завдання.

Кульковий кварцовий стерилізатор

Кульковий кварцовий стерилізатор може простерилізувати потрібне приладдя максимально оперативно - за 10-20 секунд. Він призначений для стерилізації металевих інструментів косметолога, майстра манікюру або педикюру. Тобто тих спеціалістів, які можуть так чи інакше контактувати з кров'ю. Ємність для стерилізації наповнена дрібними кульками з кварцового скла, які легко нагріваються до температури 250 - 270С. При цьому інструменти залишаються в бажаному положенні. Якщо температура перевищує позначку 250С, всі небезпечні бактерії та віруси гинуть. Причому блискавично швидко.

Сухожарова шафа

Сухожарова шафа – прямокутна або кругла електрична шафа. Її стерилізаційна камера обладнана сітками або лотками для розміщення предметів, які піддаються стерилізації, термометром і спеціальним пристроєм для змішування сухого та нагрітого повітря під час стерилізації. Температуру контролює термоелектричне реле. Перед стерилізацією з шафи повністю випускають вологе повітря. Для цього вмикають рубильники і нагрівають камеру до 80 °С при відчинених дверцятах. Після цього шафу закривають. Через 10-15 хвилин температура вже сягає 200 °С. Сьогодні стерилізація в сухожаровій шафі є абсолютним методом стерилізації .

Надійно продезінфіковані та простерилізовані інструменти кладуть на зберігання у спеціальний ящик з ультрофіолетовою лампою. Так на них не будуть осідати нові бактерії. Стерильність ящика підтримується впродовж усього часу зберігання.

Працівники та керівництво салону «Сіті Шик» дуже дбайливо ставляться до питань безпеки клієнта. Тому безпосередньо перед процедурою майстер ще раз обробляє всі інструменти дезінфікуючим розчином, хоча ті уже стерильні. Для цього застосовує вже інший засіб – «КвікДес». Цей розчин призначений для швидкої дезінфекції та очищення невеликих за розміром поверхонь у приміщенні, медичних інструментів, обладнання, тощо. «КвікДес» має антимікробні властивості проти всіх видів бактерій (зокрема, збудників туберкульозу), вірусів (вірусні гепатити В, С, ВІЛ, герпес-, ентеро-, аденовірусні інфекції, «пташиний» і «свинячий» грип), і грибків.

Перед початком процедури манікюру руки майстра і клієнта обробляються дезінфікуючим засобом «Бактеріосол». Це – дієвий антисептичний засіб для гігієнічної та хірургічної дезінфекції шкіри рук та обробки дрібних пошкоджень. Він не містить барвників, не подразнює шкіру, зберігає еластичність і гідро-ліпідний баланс шкіри. Цей засіб захищає від мікробів три години. Змивати його не потрібно.

Шануйтеся, любіть себе і пильнуйте своє здоров'я. Ви повинні точно знати всі деталі. Ми будемо Вас чекати у салоні «Сіті Шик». Наші майстри поважають себе і своїх клієнтів, тому піклуються не тільки про красу, а й про Ваше здоров'я!

Салон краси "ONE Beauty".
 
Зроблено з любов'ю в Києві.