Спортивний масаж: особливості та види

Спортивний масаж – це заряд бадьорості і запорука успіху будь-якого спортсмена. Адже це – цілий комплекс маніпуляцій та прийомів, що сприяють фізичному вдосконаленню. Вони допомагають зменшити втому, підвищити спортивну працездатність, покращити функціональний стан спортсмена. Це - профілактичний і лікувальний засіб при різних травмах і захворюваннях.

Мета спортивного масажу - відновлення організму після важкої фізичної активності. Що ж відрізняє його від інших видів масажу? Такий масаж інтенсивно впливає на судини, які постачають кров'ю м'язову тканину, а отже - підвищують силу кожного м'яза. Недарма команди мають своїх штатних масажистів. Ця процедура відіграє особливу роль під час підготовки спортсменів, адже знімає фізичну і психічну втому. А також - підвищує працездатність. Це – ефективна профілактика хвороб опорно-рухового апарату.
Масаж буває загальний і локальний. Під час загального масажу масажують все тіло упродовж 40- 60 хв. Під час локального (3-25 хв.) – лише певну частину тіла. Спортивний масаж поділяється на тренувальний, попередній, відновлювальний, реабілітаційний, самомасаж.

Тренувальний масаж

Використовується як доповнення до тренувань. Він розширює функціональні можливості організму. Ефективний у період відновлення після травм, щоб не втратити форму.

Попередній масаж виконують перед змаганнями та тренуваннями. Для мобілізації функцій організму, нейтралізації від’ємних явищ передстартового стану, попередження спортивних травм і болю.

  • Розминаючий масаж застосовують у стані бойової готовності спортсмена. Він активізує працездатність організму.
  • Тонізуючий масаж використовують за 10-15 хв. до старту. Його тривалість - 5-7 хв. Застосовують тонізуючі прийоми: переважно розминання та ударні вібраційні прийоми.
  • Заспокійливий масаж знімає збудження центральної нервової системи. Його тривалість - 8-10 хв. Масаж завершують за 10-12 хв. перед стартом. Тонізуючі ударні прийоми не застосовувати.
  • Зігріваючий масаж застосовують при охолодженому тілі спортсмена. Енергійні швидкі розтирання  і 60-80% часу - розминання.
  • Відновлюючий масаж застосовується після навантажень, щоб швидко відновити працездатність, зняти емоційну напругу. В ігрових видах спорту використовується  як короткий сеанс тривалістю 3-7 хв. у період між змаганнями або під час перерв, так і довші сеанси (40-60 хв.) - у дні відпочинку. Найбільш ефективний масаж – перший сеанс через 15-20 хв. після тренування тривалістю 10 -15 хв., і основний сеанс тривалістю 40-60 хв. - через 2-4 години після тренування. Розподіл часу за прийомами: розтирання - 25%, розминання - 70% інші прийоми - 5%.

Реабілітаційний масаж

Реабілітаційний масаж – ефективний засіб для функціонального лікування та відновлення фізичної працездатності після операцій, довгих перерв у тренуванні, у разі перетренування, при забоях, розтяжках, захворюваннях опорно-рухового апарату.

Масаж під час травм нормалізує крово- та лімфообіг, знімає та розсмоктує набряки, гематоми, сприяє відновленню тканин. На першому етапі масаж проводиться разом з холодом, на другому - з тепловими процедурами. Основні прийоми – ті ж, що й під час класичного масажу.

Спробуйте спортивний масаж у салоні краси «Сіті Шик» і вперед, до нових перемог!

Салон краси "ONE Beauty".
 
Зроблено з любов'ю в Києві.