Масаж для вагітних: ніжність і ласка для нового життя

Ви – вагітні, з нетерпінням чекаєте моменту, коли Ваша крихітка з’явиться на світ і з ентузіазмом готуєтеся до найщасливішої і найповідповідальнішої в світі ролі  - МАМИ? Вас переповнюють нові, яскраві відчуття? Запишіться на процедуру масажу до спеціалістів «Сіті Шик» - і вагітність подарує Вам ще більше радості та позитиву! Вправні руки наших масажистів проженуть дискомфорт, невпевненість та тривогу!

Мабуть, неможливо знайти людину, яка відмовиться від масажу. А тим більше - жінку, байдужу до ніжних погладжувань і втирань. Користь масажу - безсумнівна. Ним здавна лікувалися і рятувалися від хвороб. У Древньому Китаї, Індії, Єгипті та Японії масаж широко використовували, щоб покращити самопочуття майбутніх мам. Адже вагітність – це подвійне навантаження на жіночий організм. Час, коли усі органи й системи працюють у посиленому режимі: за матір і за дитину.

Рішення – за лікарем

Не будемо повторювати усі аргументи «за» масаж. Про його позитивний вплив написано і сказано дуже багато. Але одна річ - звичайний масаж, а зовсім інша – масаж вагітної. Перше питання, що турбує жінку, яка відчула, що носить під серцем малюка, – від чого, звичного в повсякденному житті, доведеться відмовитися надалі, щоб не зашкодити дитині. І це точно не масаж. Навпаки – медики навіть радять його вагітним.

Як робити масаж, з якою частотою і де можна масажувати тіло майбутньої мами? Кому краще довірити цю процедуру?

Перш ніж розставити усі крапки над «і», треба зазначити, що рішення про проведення професійного масажу вагітної приймає лікар, в якого жінка перебуває на обліку. Адже, окрім загальних, є ще чимало індивідуальних протипоказань до масажу. Вони залежать від перебігу вагітності.

Лише ніжність і ласка

Спільна для усіх майбутніх мам пересторога – не зловживати масажем у перші три місяці вагітності. Адже вплив на певні зони жіночого тіла (крижі, куприк, ахіллове сухожилля, п'ята і підстава великого пальця руки) може порушити нормальний перебіг вагітності і навіть призвести до її мимовільного переривання. Робити масаж під час першого триместру вагітності не бажано. Адже тоді ця небезпека особливо висока. Вагітність на невеликому терміні можна поєднувати з масажем тільки у вигляді самомасажу. Це легкі, ласкаві погладжування, які виконуються самостійно або найближчими людьми. Такий ледь відчутний масаж буде корисний упродовж всієї вагітності. Він заспокоїть і розслабить не лише майбутню маму, а й маля.

Головна особливість масажу для вагітних – ніжні, делікатні рухи. Спина, шия, плечовий пояс, ноги та руки - основні ділянки, на які здійснюється вплив під час проведення масажу. Масаж спини та шиї допоможе знизити навантаження на хребетний стовп внаслідок збільшення живота і грудей. А масаж рук і ніг покращить кровообіг, роботу всіх органів та систем завдяки впливу на біоактивні точки.

Правила масажу для вагітних

 • всі рухи потрібно робити розслабленою рукою, без натискання і докладання сили.
 • погладжування спини, сідниць, ніг, рук виконують повільно, але ритмічно.
 • розтирання роблять неспішно, без натиску.
 • вібрацію виконують пальцями.
 • масажувати живіт не можна.
 • лягаючи на живіт, жінка для зручності може підкласти під ноги подушку.
 • тривалість масажу вагітних жінок не повинна перевищувати 30-45 хвилин.

Ендорфіни без шоколаду

Масаж під час вагітності розслаблює напружені м'язи, полегшує біль у ділянці хребта, шиї, попереку, стегон, а також ніг і стоп. Він сприяє зменшенню набряків, покращує самопочуття, знімає стрес і втому. А також – активізує кровообіг. Це стимулює надходження поживних речовин і кисню до клітин матері і дитини.

Особливість, притаманна всім вагітним, - мінливість настрою. Майбутні матері дуже вразливі: сприймають все близько до серця і легко переходять на сльози. Масаж має сприятливий психологічний вплив на жінку. Він заспокоює і розслабляє. Регулярний масаж під час вагітності зможе створити приємний емоційний фон для майбутньої мами. Потужний виробіток «гормонів щастя» ендорфінів під час масажу і циркуляція крові добре впливають на весь організм, дарують відчуття легкості та «польоту». Масаж під час вагітності знімає втому і наповнює позитивом і гарантує гарний настрій. Під час масажу можна скористатися ефірними оліями. Вийде справжній сеанс ароматерапії!

Залежно від терміну вагітності техніка та методика масажу – різні. Якщо на початку жінка може лягти на живіт і масажист спокійно робить їй масаж ніг, спини, попереку, тазу, то вже на 7–8-му місяці доведеться змінити позу. Вагітна повинна лягти на бік або сісти на стілець. Під час вагітності слід відмовитися від застосування різних масажних приладів. Використання вібраційних масажних поясів, електро- і міостимуляторів може зашкодити не тільки жінці, а й дитині.

Коли масаж – не на користь

Втім, трапляються випадки, коли краще узагалі відмовитися від масажу. Адже він може нести загрозу для життя матері або дитини. Все не так вже й складно. Ось загальні для усіх вагітних протипоказання. Вони такі ж, як і для звичайного масажу:

 • висока температура тіла
 • респіраторно-вірусні інфекції
 • захворювання крові (під час деяких із них про масаж краще забути)
 • масаж може зашкодити, якщо у Вас - хвороби шкіри
 • гнійні процеси на будь-яких ділянках
 • гострі запалення кровоносних судин і лімфовузлів, тромбози, виражене варикозне розширення вен
 • серцеві хвороби
 • певні недуги органів черевної порожнини
 • розлади кишкових функцій
 • хронічний остеомієліт
 • пухлини
 • запущена астма
 • сильні болі в спині
 • затримка рідини в організмі
 • токсикоз.

Ще одне протипоказання - Ваше неприйняття чи небажання. Якщо дотики чужої людини викликають у Вас дискомфорт, краще відмовитися від масажу або обмежитися самомасажем.

Салон краси "ONE Beauty".
 
Зроблено з любов'ю в Києві.