Масаж для вагітних: ніжність і ласка для нового життя

Ви – вагітні, з нетерпінням чекаєте моменту, коли Ваша крихітка з’явиться на світ і з ентузіазмом готуєтеся до найщасливішої і найповідповідальнішої в світі ролі  - МАМИ? Вас переповнюють нові, яскраві відчуття? Запишіться на процедуру масажу до спеціалістів «Сіті Шик» - і вагітність подарує Вам ще більше радості та позитиву! Вправні руки наших масажистів проженуть дискомфорт, невпевненість та тривогу!

Мабуть, неможливо знайти людину, яка відмовиться від масажу. А тим більше - жінку, байдужу до ніжних погладжувань і втирань. Користь масажу - безсумнівна. Ним здавна лікувалися і рятувалися від хвороб. У Древньому Китаї, Індії, Єгипті та Японії масаж широко використовували, щоб покращити самопочуття майбутніх мам. Адже вагітність – це подвійне навантаження на жіночий організм. Час, коли усі органи й системи працюють у посиленому режимі: за матір і за дитину.

Рішення – за лікарем

Не будемо повторювати усі аргументи «за» масаж. Про його позитивний вплив написано і сказано дуже багато. Але одна річ - звичайний масаж, а зовсім інша – масаж вагітної. Перше питання, що турбує жінку, яка відчула, що носить під серцем малюка, – від чого, звичного в повсякденному житті, доведеться відмовитися надалі, щоб не зашкодити дитині. І це точно не масаж. Навпаки – медики навіть радять його вагітним.

Як робити масаж, з якою частотою і де можна масажувати тіло майбутньої мами? Кому краще довірити цю процедуру?

Перш ніж розставити усі крапки над «і», треба зазначити, що рішення про проведення професійного масажу вагітної приймає лікар, в якого жінка перебуває на обліку. Адже, окрім загальних, є ще чимало індивідуальних протипоказань до масажу. Вони залежать від перебігу вагітності.

Лише ніжність і ласка

Спільна для усіх майбутніх мам пересторога – не зловживати масажем у перші три місяці вагітності. Адже вплив на певні зони жіночого тіла (крижі, куприк, ахіллове сухожилля, п'ята і підстава великого пальця руки) може порушити нормальний перебіг вагітності і навіть призвести до її мимовільного переривання. Робити масаж під час першого триместру вагітності не бажано. Адже тоді ця небезпека особливо висока. Вагітність на невеликому терміні можна поєднувати з масажем тільки у вигляді самомасажу. Це легкі, ласкаві погладжування, які виконуються самостійно або найближчими людьми. Такий ледь відчутний масаж буде корисний упродовж всієї вагітності. Він заспокоїть і розслабить не лише майбутню маму, а й маля.

Головна особливість масажу для вагітних – ніжні, делікатні рухи. Спина, шия, плечовий пояс, ноги та руки - основні ділянки, на які здійснюється вплив під час проведення масажу. Масаж спини та шиї допоможе знизити навантаження на хребетний стовп внаслідок збільшення живота і грудей. А масаж рук і ніг покращить кровообіг, роботу всіх органів та систем завдяки впливу на біоактивні точки.

Правила масажу для вагітних

 • всі рухи потрібно робити розслабленою рукою, без натискання і докладання сили.
 • погладжування спини, сідниць, ніг, рук виконують повільно, але ритмічно.
 • розтирання роблять неспішно, без натиску.
 • вібрацію виконують пальцями.
 • масажувати живіт не можна.
 • лягаючи на живіт, жінка для зручності може підкласти під ноги подушку.
 • тривалість масажу вагітних жінок не повинна перевищувати 30-45 хвилин.

Ендорфіни без шоколаду

Масаж під час вагітності розслаблює напружені м'язи, полегшує біль у ділянці хребта, шиї, попереку, стегон, а також ніг і стоп. Він сприяє зменшенню набряків, покращує самопочуття, знімає стрес і втому. А також – активізує кровообіг. Це стимулює надходження поживних речовин і кисню до клітин матері і дитини.

Особливість, притаманна всім вагітним, - мінливість настрою. Майбутні матері дуже вразливі: сприймають все близько до серця і легко переходять на сльози. Масаж має сприятливий психологічний вплив на жінку. Він заспокоює і розслабляє. Регулярний масаж під час вагітності зможе створити приємний емоційний фон для майбутньої мами. Потужний виробіток «гормонів щастя» ендорфінів під час масажу і циркуляція крові добре впливають на весь організм, дарують відчуття легкості та «польоту». Масаж під час вагітності знімає втому і наповнює позитивом і гарантує гарний настрій. Під час масажу можна скористатися ефірними оліями. Вийде справжній сеанс ароматерапії!

Залежно від терміну вагітності техніка та методика масажу – різні. Якщо на початку жінка може лягти на живіт і масажист спокійно робить їй масаж ніг, спини, попереку, тазу, то вже на 7–8-му місяці доведеться змінити позу. Вагітна повинна лягти на бік або сісти на стілець. Під час вагітності слід відмовитися від застосування різних масажних приладів. Використання вібраційних масажних поясів, електро- і міостимуляторів може зашкодити не тільки жінці, а й дитині.

Коли масаж – не на користь

Втім, трапляються випадки, коли краще узагалі відмовитися від масажу. Адже він може нести загрозу для життя матері або дитини. Все не так вже й складно. Ось загальні для усіх вагітних протипоказання. Вони такі ж, як і для звичайного масажу:

 • висока температура тіла
 • респіраторно-вірусні інфекції
 • захворювання крові (під час деяких із них про масаж краще забути)
 • масаж може зашкодити, якщо у Вас - хвороби шкіри
 • гнійні процеси на будь-яких ділянках
 • гострі запалення кровоносних судин і лімфовузлів, тромбози, виражене варикозне розширення вен
 • серцеві хвороби
 • певні недуги органів черевної порожнини
 • розлади кишкових функцій
 • хронічний остеомієліт
 • пухлини
 • запущена астма
 • сильні болі в спині
 • затримка рідини в організмі
 • токсикоз.

Ще одне протипоказання - Ваше неприйняття чи небажання. Якщо дотики чужої людини викликають у Вас дискомфорт, краще відмовитися від масажу або обмежитися самомасажем.

Ціни на масаж

 
ПослугаВартість
Класичний лікувальний масаж від 350
Антицелюлітний масаж від 490
Іспанський масаж від 450
Салон краси "ONE Beauty".
 
Зроблено з любов'ю в Києві.