Масаж для вагітних: ніжність і ласка для нового життя
Ви – вагітні, з нетерпінням чекаєте моменту, коли Ваша крихітка з’явиться на світ і з ентузіазмом готуєтеся до найщасливішої і найповідповідальнішої в світі ролі - МАМИ? Вас переповнюють нові, яскраві відчуття? Запишіться на процедуру масажу до спеціалістів «Сіті Шик» - і вагітність подарує Вам ще більше радості та позитиву! Вправні руки наших масажистів проженуть дискомфорт, невпевненість та тривогу!
Мабуть, неможливо знайти людину, яка відмовиться від масажу. А тим більше - жінку, байдужу до ніжних погладжувань і втирань. Користь масажу - безсумнівна. Ним здавна лікувалися і рятувалися від хвороб. У Древньому Китаї, Індії, Єгипті та Японії масаж широко використовували, щоб покращити самопочуття майбутніх мам. Адже вагітність – це подвійне навантаження на жіночий організм. Час, коли усі органи й системи працюють у посиленому режимі: за матір і за дитину.
Рішення – за лікарем
Не будемо повторювати усі аргументи «за» масаж. Про його позитивний вплив написано і сказано дуже багато. Але одна річ - звичайний масаж, а зовсім інша – масаж вагітної. Перше питання, що турбує жінку, яка відчула, що носить під серцем малюка, – від чого, звичного в повсякденному житті, доведеться відмовитися надалі, щоб не зашкодити дитині. І це точно не масаж. Навпаки – медики навіть радять його вагітним.
Як робити масаж, з якою частотою і де можна масажувати тіло майбутньої мами? Кому краще довірити цю процедуру?
Перш ніж розставити усі крапки над «і», треба зазначити, що рішення про проведення професійного масажу вагітної приймає лікар, в якого жінка перебуває на обліку. Адже, окрім загальних, є ще чимало індивідуальних протипоказань до масажу. Вони залежать від перебігу вагітності.
Лише ніжність і ласка
Спільна для усіх майбутніх мам пересторога – не зловживати масажем у перші три місяці вагітності. Адже вплив на певні зони жіночого тіла (крижі, куприк, ахіллове сухожилля, п'ята і підстава великого пальця руки) може порушити нормальний перебіг вагітності і навіть призвести до її мимовільного переривання. Робити масаж під час першого триместру вагітності не бажано. Адже тоді ця небезпека особливо висока. Вагітність на невеликому терміні можна поєднувати з масажем тільки у вигляді самомасажу. Це легкі, ласкаві погладжування, які виконуються самостійно або найближчими людьми. Такий ледь відчутний масаж буде корисний упродовж всієї вагітності. Він заспокоїть і розслабить не лише майбутню маму, а й маля.
Головна особливість масажу для вагітних – ніжні, делікатні рухи. Спина, шия, плечовий пояс, ноги та руки - основні ділянки, на які здійснюється вплив під час проведення масажу. Масаж спини та шиї допоможе знизити навантаження на хребетний стовп внаслідок збільшення живота і грудей. А масаж рук і ніг покращить кровообіг, роботу всіх органів та систем завдяки впливу на біоактивні точки.
Правила масажу для вагітних
- всі рухи потрібно робити розслабленою рукою, без натискання і докладання сили.
- погладжування спини, сідниць, ніг, рук виконують повільно, але ритмічно.
- розтирання роблять неспішно, без натиску.
- вібрацію виконують пальцями.
- масажувати живіт не можна.
- лягаючи на живіт, жінка для зручності може підкласти під ноги подушку.
- тривалість масажу вагітних жінок не повинна перевищувати 30-45 хвилин.
Ендорфіни без шоколаду
Масаж під час вагітності розслаблює напружені м'язи, полегшує біль у ділянці хребта, шиї, попереку, стегон, а також ніг і стоп. Він сприяє зменшенню набряків, покращує самопочуття, знімає стрес і втому. А також – активізує кровообіг. Це стимулює надходження поживних речовин і кисню до клітин матері і дитини.
Особливість, притаманна всім вагітним, - мінливість настрою. Майбутні матері дуже вразливі: сприймають все близько до серця і легко переходять на сльози. Масаж має сприятливий психологічний вплив на жінку. Він заспокоює і розслабляє. Регулярний масаж під час вагітності зможе створити приємний емоційний фон для майбутньої мами. Потужний виробіток «гормонів щастя» ендорфінів під час масажу і циркуляція крові добре впливають на весь організм, дарують відчуття легкості та «польоту». Масаж під час вагітності знімає втому і наповнює позитивом і гарантує гарний настрій. Під час масажу можна скористатися ефірними оліями. Вийде справжній сеанс ароматерапії!
Залежно від терміну вагітності техніка та методика масажу – різні. Якщо на початку жінка може лягти на живіт і масажист спокійно робить їй масаж ніг, спини, попереку, тазу, то вже на 7–8-му місяці доведеться змінити позу. Вагітна повинна лягти на бік або сісти на стілець. Під час вагітності слід відмовитися від застосування різних масажних приладів. Використання вібраційних масажних поясів, електро- і міостимуляторів може зашкодити не тільки жінці, а й дитині.
Коли масаж – не на користь
Втім, трапляються випадки, коли краще узагалі відмовитися від масажу. Адже він може нести загрозу для життя матері або дитини. Все не так вже й складно. Ось загальні для усіх вагітних протипоказання. Вони такі ж, як і для звичайного масажу:
- висока температура тіла
- респіраторно-вірусні інфекції
- захворювання крові (під час деяких із них про масаж краще забути)
- масаж може зашкодити, якщо у Вас - хвороби шкіри
- гнійні процеси на будь-яких ділянках
- гострі запалення кровоносних судин і лімфовузлів, тромбози, виражене варикозне розширення вен
- серцеві хвороби
- певні недуги органів черевної порожнини
- розлади кишкових функцій
- хронічний остеомієліт
- пухлини
- запущена астма
- сильні болі в спині
- затримка рідини в організмі
- токсикоз.
Ще одне протипоказання - Ваше неприйняття чи небажання. Якщо дотики чужої людини викликають у Вас дискомфорт, краще відмовитися від масажу або обмежитися самомасажем.